Úvodní stránka

Aktuality

Detail aktuality

21|11 2021

Fotbal: Hodnocení podzimní sezóny

Muži A, Muži B, Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, Starší přípravka, Mladší přípravka, Předpřípravka

Hodnocení podzimní části fotbalové sezóny TJ Baník Vamberk, z.s.

 

Muži A   

Příprava na sezonu začala v polovině května po uvolnění covidových opatření. Pro nás to přineslo mnoho nového, a ne vše bylo dobré. Z loňského kolektivu odešel Milan Labík a Miroslav Pups. Do mužstva přišel Ondra Tobiška a v průběhu podzimu Ondra Mráz.

U některých hráčů došlo ke změně v zaměstnání a byly i další důvody, takže jsme trénovali pouze 2x týdně, což se v zápasech projevilo. Účast na tréninku byla celkem nízká, a to i v pátek před utkáním. Nejvíce problémový se ukázal post středního obránce, kde se vystřídalo několik hráčů, než nám vyšlo optimální složení.

Už v přípravných zápasech jsme lepili sestavu tak, abychom vůbec dali dohromady jedenáctku. Vypadá to paradoxně, protože v soutěžních utkáních se v našem dresu vystřídalo 26! hráčů.

Zahajovací soutěžní utkání v Kosičkách dopadlo výsledkově špatně, a to se promítlo do dalších bojů krajské 1. B třídy. Zlom přišel v doma proti Javornici, kde jsme smolně ztratili vítězství, ale další zápasy byly bodově úspěšné a postupně jsme v tabulce stoupali výš. Musíme přiznat, že někdy jsme měli i dávku sportovního štěstí. To také patří ke hře. Konečné 7. místo a zisk 20-ti bodů je slušný počinek do jarních odvet, přesto není vyhráno.

V průběhu celého podzimu nás provázela zranění /Šponar odehrál jenom 40 minut v Kosičkách! Klofanda se zranil v 9-tém kole a byl mimo hru až do posledního kola / další hráči vynechali jeden nebo dva zápasy. Z různých důvodů jsme ani jednou nenastoupili ve stejné sestavě. Přesto jsme dokázali zahrát velmi dobrá utkání /asi nejlepší se Slávii HK "B"/. Docela se dařily rychlé protiútoky, někdy i standardky. Na 35 vstřelených brankách se podílelo 11 střelců. Naopak jsme nekopali ani jednu penaltu. Nedostatky jsou stále v obranné hře, komunikaci, kombinaci i zakončení.

Celý podzim jsme odehráli bez červené karty a obdrželi 28 žlutých, zhruba půl na půl za fauly a mluvení. Příležitost v některých zápasech dostali dorostenci, kteří nezklamali. Bude záležet pouze na nich jest-li se v přípravě o další šanci poperou.

Josef Souček, trenér A-mužstva

 

 

Muži B
            Muži B startují v okresním přeboru 3. třídy. Za podzimní část jsme nasbírali 20 bodů a jsme druzí v tabulce. Celkem jsme vstřelili 32 gólů a obdrželi 17. Když bylo potřeba, doplnili jsme A mužstvo. Nejednou s námi nastoupili hráči z dorostu. Bavíme se fotbalem a hrajeme pro radost. Máme stabilní kádr, který však není uzavřen novým hráčům, rádi přivítáme nové tváře.
Jiří Držmišek, trenér B mužstva

 

Dorost
            Náš dorost odehrál v rámci krajské soutěže staršího dorostu dvanáct zápasů s bilancí pět výher za tři body jedna výhra v penaltovém rozstřelu za dva body a šest proher. V tabulce jsme obsadily čtvrté místo se 17 body. Myslím si, že umístění odpovídá naším možnostem, i když některé zápasy jsme mohly zahrát lépe. Ve výkonu nás hodně omezovala častá zranění klíčových hráčů, a i pro to jsme skončily tak jak jsme skončily.
            Podařilo se nám vstřelit 28 branek a naopak 32 branek jsme obdržely. Nejlepším střelcem se stal Jan Müller. Pro jarní část soutěž se nám podařilo postoupit do finálové skupiny, kde nás čekají kvalitní soupeři z druhé skupiny a teprve tam půjde do tuhého. Určitě se budeme opírat o naše starší borce a věřím, že ještě více se budou prosazovat mladé pušky ročníku 2005-2006.
            Dorost je podle mého názoru nejtěžší kategorie-puberta, přechod na střední školy, zájmy o děvčata, neochota se podřídit a mnoho jiných vnějších důvodů proč nemůžou anebo nechtějí někteří hráči účastnit se nejen tréninku, ale co je na pováženou ani zápasů.
            Myslím si, že leckteré oddíly v okolí by nám výborné zázemí a tréninkové možnosti mohly závidět. Mám radost z dobré spolupráce nejen s vedením oddílu ale i s A týmem, pro který hráče připravujeme.
            Čeká nás zimní příprava, která začíná 12. 1. 2022 příprava proběhne v domácích podmínkách na UMT ve Vamberku a okolí součástí budou samozřejmě přátelské zápasy. Věřím, že pokud situace dovolí, zapojí se maximální počet borců a podaří se nám kvalitně připravit na jarní část soutěže.
Miroslav Žežule, trenér dorostu

 

Starší žáci
            Starší žáci ve spojení s Union Viking Rokytnice v O. h. sehráli celkem devět utkání, z nichž vyhráli pouze jedno. Nutno podotknout, že ostatní týmy, které nastupují v této soutěži se většinou zúčastňují i soutěží krajských a úroveň jejich herního projevu tak odpovídá úrovni jejich hlavní soutěže. Starší žáci vstupují do soutěže pod vedením Unionu, spojení ze strany Baníku je za účelem udržení kategorie, kterou nejsme schopni sami postavit do soutěže, a to pro nedostatek hráčů v ročníku 2007-2008.
Ondřej Frejvald, koordinátor mládeže

 

Mladší žáci
            Trenéry této kategorie jsou Olšavský Marcel, Konečná Kateřina, Štverák Petr. Mladší žáci hrají na polovinu velkého hřiště v počtu 7+1 (7 hráčů v poli a brankář), po podzimní části této sezóny jsou na prvním místě tabulky okresního přeboru, když z 23 zápasů jsme 18 vyhráli 2 prohráli a 3 zremizovali.
            Kluci a holky tohoto ročníku trénovali třikrát týdně a nutno podotknout, že se tréninků děti účastnily pravidelně v počtu 12 a více, což se projevilo na jejich výkonech a herním posunu. Tato kategorie hraje fotbal plný krásných individuálních akcí, kliček a týmových souher, nahrávek a hlavně zakončení na branku, což dokazuje i 83 vstřelených branek, rozdělených mezi více hráčů našeho týmu.
            Nyní přes zimní část této sezóny, budeme zatím trénovat každou středu od 17:30 a později se přidá i další den a čas na trénink na umělé trávě vedle Vamberecké haly, pokud nám to počasí a covidová situace dovolí. V plánu jsou i tři turnaje zimní halové ligy okresu Rychnov nad Kněžnou, které se mají odehrát v hale Rokytnice v O. horách, případně další přátelská utkání.
Marcel Olšavský, hlavní trenér mladších žáků

 

 

Starší přípravka

 Hned na úvod musíme zmínit, že se minulý ročník neodehrál celý. Podzimní část byla zrušena, zimní příprava velmi omezená spíš žádná a kompletně se odehrálo pouze jaro. Bohužel nejen pro fotbal, ale sport  všeobecně takové pohybové výpadky při osobním rozvoji dětí jsou velmi citelné a navíc ne každý se dokáže ke sportovní zátěži a rutině znovu vrátit.
Po letní pauze se rozběhla sezóna nová ( 21-22) a upřímně tentokrát i odehrání všech zápasů dle   rozlosování považujeme v současné době za úspěch.
            O pololetních prázdninách se mládežnickému oddílu povedlo zorganizovat letní kemp, čímž tímto děkuji všem zúčastněným a především organizátorům celé akce.  I díky zmíněné aktivitě jsme v oddílu starší přípravky přivítali nové členy, kteří se vzápětí zapojili do soutěže a velmi rychle nasáli správnou zápasovou atmosféru.
            Ve spolupráci všech trenérů mládeže, se nově podařilo zajistit tři tréninkové jednotky týdně a se stejnou variantou počítáme i pro jarní období. Výsledkově se nám dařilo trochu méně, ale 15 vybojovaných bodů a několik vyrovnaných zápasů by nás mohlo dostatečně motivovat do dalších Covidových dnů.
Jaromír Halamka a Karel Chochola, trenéři starší přípravky.

 

Mladší přípravka

            Letos k nám, do mladší přípravky postoupilo několik šikovných kluků z nižší kategorie. I díky nim, se nám podařilo držet se silné konkurence v soutěži a nakonec jsme skončili na třetím místě. Zvláště bych chtěl pochválit trojici hráčů, kteří se probojovali do týmu okresního výběru (Ondřej Mazúch, Adam Tobiška, Tomáš Dolek). Od léta jsme nastolili systém tří tréninků týdně, a to se zřejmě vyplatilo. Je krásné sledovat jak se kluci týden co týden zlepšují.

Tomáš Hájek, trenér mladší přípravky

 

 

Před-přípravka
            Z pozice trenéra u předpřípravky musím říct, že výkony dětí jdou nahoru více a více. Je to taky o tom, jestli děti chodí na tréninky, protože v zápasech jsou pak vidět věci, které se snažíme dělat na tréninku. Oproti ostatním týmům, proti kterým jsme hráli, máme jasně dané rozestavení, v budoucnu budou mít hráči v tomhle směru výhodu, protože budou vědět, kde se mají pohybovat. Důležité je, aby děti u fotbalu vydržely, a musí je to hlavně bavit! Snažím se taky o to, aby na sebe mluvily, jak v tréninku, tak v zápase. Na konci sezóny jsme sice skončili na 6. místě, ale s tím nesouhlasím, protože jsme ještě nedohráli poslední kolo! Do budoucna s hráči budeme trénovat a zlepšovat se ve věcech, které nám dělají problém.

Ondřej Tobiška, trenér předpřípravky

 

 

Zpracoval: Ondřej Frejvald, koordinátor fotbalové mládeže