Úvodní stránka

Aktuality

Detail aktuality

12|06 2020

Fotbal: Společný trénink dívek

každého věku okresu Rychnov nad Kněžnou

Dne 11.6. proběhl ve Vamberku v městském fotbalovém areálu V Lukách fotbalový trénink pro dívky každého věku. Ze všech koutů našeho okresu dorazilo dvacet čtyři děvčat ve věku 6 až 15let. Po týdnu přeháněk a vydatných dešťů byl krásný slunečný den. Trénink probíhal pod vedením zkušených trenérů z FC Hradec Králové, TJ Baník Vamberk, Grassroots trenéra Kamila Kaplana a ve spolupráci s komisí mládeže okresního fotbalového svazu. Po společném pozdravu a fotce byly děvčata rozděleny podle věku na dvě skupiny. Mladší dívky byly pod vedením paní Evy Hruškové, která vede přípravky v FCHK a Tomášem Hájkem trenérem mladší přípravky TJ Baník Vamberk. Druhá skupina děvčat byla vedena šéftrenérem dívek FCHK Jakubem Novickým, GTM OFS Kamilem Kaplanem a šéftrenérem TJ Baník Vamberk Marcelem Olšavským. Nad celou akcí dohlíželi předsedové Jiří Hruška z FCHK-ženy a Jan Souček z Baníku. Pro dívky byla připravena plnohodnotná tréninková jednotka s hlavním cílem: Odejít z tréninku s úsměvem. Trénink probíhal ve velmi přátelském duchu. Dívky absolvovali několik tréninkových cvičení a her, závěrem tréninku nemohl chybět fotbálek, kde děvčata předvedla, že i holky umí hrát fotbal. Po tréninku jsme si s děvčaty sedli u střídaček a rozdali dětem dárečky z úseku žen FAČR s logem a motivem #holkytaky hrajou fotbal! Což bylo a je jedním z cílů našeho snažení, ukázat, že i dívky mohou hrát fotbal a mají stejné podmínky jako kluci. Patronem této události pro dívky našeho okresu byl senátor Mirek Antl. Po celou akci pořizoval fotografie pan Ing. Petr Reichel a Mirek Hofmann, fotogalerii naleznete na www.fotbalfoto.cz. Děkuji všem zúčastněným dívkám, rodičům, trenérům a v neposlední řadě pořadatelům. Již nyní plánujeme další společný trénink dívek našeho okresu.

Ondřej Frejvald, hlavní pořadatel

 

 

#Holky taky hrajou fobal!

Ve čtvrtek 11. června proběhl ve Vamberku v městském fotbalovém areálu V Lukách fotbalový trénink pro dívky každého věku. Ze všech koutů našeho okresu dorazilo na první společný trénink dvacet čtyři děvčat ve věku 6 až 15let.

Na vzorně připravené hrací ploše se trénovalo ve dvou skupinách pod vedením zkušených trenérů Evy Hruškové a Jakuba Novického z FC Hradec Králové, Tomáše Hájka a Marcela Olšavského z domácího TJ Baník Vamberk a Grassroots trenéra OFS Rychnov Kamila Kaplana. Výkony dívek bedlivě sledoval také Jiří Hruška z FC Hradec Králové, domácí předseda Jan Souček a zástupci výkonného výboru a komise mládeže OFS. Záštitu nad pilotní akcí převzal senátor Miroslav Antl.  

Dívky zvládly plnohodnotnou tréninkovou jednotku, jedno cvičení střídalo druhé a nechyběl ani závěrečný fotbálek, kde děvčata předvedla, že i holky umí hrát fotbal! „Naším cílem bylo připravit trénink, ze kterého by holky odcházely s úsměvem, a to se myslím povedlo,“ hodnotil akci šéftrenér FCHK Jakub Novický. Dárečky z úseku žen FAČR s logem a motivem #holkytaky hrajou fotbal! pro všechny účastnice pak byly zaslouženou odměnou a tečkou za vydařenou akcí.

„Chtěli jsme ukázat, že i dívky mohou hrát fotbal, hrají ho rády a my jim dokážeme vytvořit stejné podmínky jako klukům,“ vysvětluje smysl akce hlavní pořadatel Ondřej Frejvald z TJ Baník Vamberk a dodává. „Děkuji všem zúčastněným dívkám, rodičům, trenérům a v neposlední řadě kolegům pořadatelům. Již nyní plánujeme další společný trénink a věříme, že účast bude ještě větší.“.

Miroslav Hofmann