Úvodní stránka

Aktuality

Detail aktuality

04|06 2020

ST/ VE VAMBERKU DIVIZE

Úspěšná sezóna.

Sezóna 2019-2020, přestože její závěr byl komplikovaný z důvodu pandemie koronavirusu, byla pro stolní tenisty Baníku Vamberk velmi úspěšná. A-mužstvo poprvé v novodobé historii postoupilo do divize, což je již poměrně vysoká soutěž. Zásluhu na tom mají výborní hráči Jan Jakubec, Martin Vrkoslav, Milan Valášek, Ondřej Kotyza, kterým v průběhu sezóny občas pomohli Jan Kosek a Michal Macháček. Takže diváci v příští sezóně budou moci sledovat opravdu kvalitní stolní tenis. A úspěch slavilo také C-čko, které vyhrálo soutěž RP3 a to dokonce bez ztráty jediného bodu a postoupilo do RP2. Toto mužstvo se opíralo o výkony Martina Michery, Vítězslava Melkese st., Radovana Nováka, Jiřího Panochy, Petra Pavla a v důležitých zápasech vypomohl Jan Kosek. Ani ostatní mužstva Baníku se neztratila a ve svých soutěžích obsadila místa v polovině tabulek.
Nyní již probíhá příprava na nadcházející sezónu. Oddíl by rád získal alespoň jednoho hráče pro posílení A mužstva, což však bude poměrně složité. Výběr v okolí je opravdu malý. Novinkou pro příští sezónu bude, že přihlásíme další mužstvo. Soutěž RP5 tak bude hrát  E-mužstvo, které je složeno z našich talentovaných žáčků, ale bude ji hrát i nově ustavené F-ko, které bude naopak složeno z hráčů převážně v důchodovém věku.
Samozřejmě oddíl se již také  těší, že naše mládež se bude dále zlepšovat a že také členská základna se bude v mládežnických kategoriích rozšiřovat. Takže nadcházející sezóna bude pro oddíl stolního tenisu Baníku Vamberk velkou výzvou.