Úvodní stránka

Aktuality

Detail aktuality

22|10 2019

TO: Podzim přeje tenisu

Podzim přeje tenisu

 

Letošní podzim připravil krásné počasí, které tenistům vyhovuje a dovolil nám tak prodloužit venkovní antukovou sezónu.

Také léto nám letos oproti loňskému přálo. Většina slunečných dnů byla občas vystřídána deštěm, takže v řece Zdobnici tekl dostatek vody, abychom mohli po celou dobu kropit kurty a využívat je ke sportování.

I letošní rok jsme se účastnili soutěže neregistrované ligy tenisu. Soutěž před lety vznikla v rychnovském okresu, ale rozšířila se i o družstva z Královéhradecka a Náchodska.

Po loňském těsném udržení se v této nejvyšší soutěži byl nastaven stejný cíl i pro letošní rok. Většina týmů v této divizi má ve svých řadách hráče, kteří aktivně hrají oficiální krajské soutěže nebo je ještě před nedávnem hráli. Při systému, kdy z šesti týmů vždy dva poslední padají do nižší skupiny, se opět jednalo o velice těžký úkol.

Za vamberecké družstvo nastupovali hráči Michal Hudousek, Pavel Stehlík, a posila Jan Rozinek.

Hlavně zásluhou Michala Hudouska družstvo z deseti utkání třikrát zvítězilo. To však stačilo pouze na pátou sestupovou příčku.

Michal Hudousek odehrál osm dvouher a dosáhl šest vítězství. Zařadil se tak mezi nejlepší tenisty v soutěži.

V příštím roce, bude náš tým hrát druhou nejvyšší neregistrovanou ligu.

 

Již pátým rokem učíme děti tenis a snažíme se tak rozšířit počet aktivních tenistů, kteří využívají nebo budou využívat tenisový areál u Zdobnice.

Díky podpoře města máme dostatečné tréninkové vybavení a není třeba, abychom získávali prostředky od rodičů trénujících dětí. Mimo antukovou sezónu bojujeme s problémem kapacity sportovní haly a jejího ne příliš vyhovujícího povrchu pro hraní tenisu.

Cílem trenérů O. Müllera, P. Chocholouše a L. Doležala je naučit děti tenis a podnítit v nich zájem o pravidelné sportování.

Mimo vlastního tenisu se členové oddílu celý rok starají o kurty a okolní zeleň.

A jako každý rok patří velký dík Petru Štěpánkovi za údržbu kurtů, které jsou pravidelně jedny z nejlepších v širokém okolí. O přírodní zelené ploty se trvale starají Luboš Doležal s Karlem Müllerem.

Ti, kteří využívají tento kout Vamberka k vycházkám, se jistě shodnou na tom, že se tenisový oddíl o zeleň v okolí tenisových kurtů stará velice dobře. O to víc nás mrzí, že Rada města nepochopila naši snahu vytvořit mezi fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty trvale udržitelnou zeleň, která nebude narušovat funkci sportovišť a bude plnit svou přírodní roli. Náš návrh není destruktivní, jak jej pochopila rada, ale konstruktivní s výhledem na následující desítky let. Chceme vytvořit zeleň, která bude trvale v souladu se sportovišti v jejím okolí.

A ještě na závěr jeden pohled do minulosti. Na obrázku je výsledek „návštěvy“ řeky Zdobnice na kurtech na jaře roku 2000.

 

Za tenisový oddíl

 

Otakar Müller

 

Výsledky jednotlivých utkání

Kolo

Domácí

Hosté

Výsledek

1.

Rychnovek A

Vamberk A

3:0

2.

Vamberk A

Týniště n. O.

2:1

3.

Librantice

Vamberk A

1:2

4.

Vamberk A

BR Rychnov n.Kn

1:2

5.

Týniště n.O.

Vamberk A

3:0

6.

Vamberk A

Rychnovek

0:3

7.

Vamberk A

Nahořany

1:2

8.

Nahořany

Vamberk A

3:0

9.

Vamberk A

Librantice

3:0

10.

BR Rychnov n.Kn

Vamberk A

2:1

 

Tabulka skupiny RTL OPEN 1

Tým

Výhra

Prohra

Zápasy

Body

Rychnovek

8

2

22:8

18

Nahořany

7

3

19:11

17

Týniště n. O

6

4

19:11

16

BR Rychnov n.Kn

5

5

13:17

15

Vamberk

3

7

10:20

13

Librantice

1

9

7:23

11