Úvodní stránka

Aktuality

Detail aktuality

09|09 2019

ST/WORLD TOUR 2019

Metodický zájezd.

Tradičně na konci srpna se metropole na Hané stala centrem světového stolního tenisu. Ve dnech 20. – 25. srpna 2019 se v Olomouci uskutečnil už poosmé turnaj seriálu Seamaster 2019 ITTF World Tour, na němž startovala absolutní světová špička. Dle pořadatelů to byl nejúspěšnější ročník v celé historii. Do soutěží nastoupilo 370 hráčů a hráček. Byl nejlepší i z pohledu kvality. S výjimkou nejlepších Číňanů se na turnaji představila opravdu absolutní světová špička. O tom, že se hrál v Olomouci skvělý stolní tenis svědčí i divácký zájem. Všechny čtyři dny hlavní soutěže byly vyprodány.
Po loňských zkušenostech uspořádal náš oddíl stolního tenisu opět metodický zájezd. A nutno podotknout, že se zájezd zase vydařil. Členové oddílu, a to Ondřej Kotyza, Jaroslav Lipovský, Michal Macháček, Vítězslav Melkes st., Martin Michera st., Martin Michera ml., Otakar Müller, Jan Podolka a Vladimír Souhrada se byli na turnaji podívat v pátek 23. srpna. Turnaj se hrál v krásné, moderní aréně OMEGA Sport centrum. Naši členové si obdobně jako vloni pochvalovali nejen výborné zázemí této arény, ale i to, že měli bezprostřední kontakt prakticky se všemi hráči a hráčkami. Mohli se podívat do tréninkové haly na jejich rozehrávání a rozcvičování a s některými se dokonce osobně pozdravili a vyfotografovali. Zaplněné tribuny viděly vrcholný stolní tenis. V mužské dvouhře nechyběl čtvrtý hráč světového žebříčku Japonec Tomokazu Harimoto, který turnaj na Hané vyhrál v roce 2017. Startoval tradiční účastník Brazilec Hugo Calderano, aktuální sedmička světového žebříčku, dále tchajwanský talent Lin Jün-ťü a řada dalších asijských hráčů a hráček. Nechyběli ani nejlepší Evropané, úřadující šampion Němec Timo Boll, jeho krajané Dimitrij Ovtcharov a Patrick Franziska, Angličan Liam Pitchford, Portugalec Marcos Freitas či legendární Bělorus Vladimir Samsonov. V soutěži žen se představily skvělé Japonky. Loňská vítězka Kasumi Ishikawová, Mima Itoová a Miu Hiranová. Pak zde byly další skvělé Asiatky Korejka Suh Hyowon, Číňanka He Zhuojia a pochopitelně také nejlepší Evropanky Sofia Polcanová z Rakouska, Petrissa Solnajová z Německa a další. Z českých hráčů a hráček se do hlavní soutěže probojovala pouze Hana Matelová, která ve 2. kole prohrála s pozdější finalistkou Miu Hiranovou.
Soutěž mužů vyhrál Tchajwanský talent Lin Jün-ťü, momentálně světová třináctka. Osmnáctiletý stolní tenista porazil ve finále 4:1 Němce Dimitrije Ovtscharova. Již v semifinále svedl velkou bitvu s Timem Bollem. Nad evropskou legendou vedl již 3:1. Němec srovnal na 3:3, ale v rozhodujícím setu se z vítězství radoval levou rukou hrající Tchajwanec. Ženskou část turnaje vyhrála Číňanka Čcheng Sing-tchung, která v dramatickém finále zdolala 4:3 Japonku Miu Hiranovou.
Závěrečné výsledky turnaje:
Dvouhra mužů, semifinále: Lin Yun-Ju (Taiwan) – Timo Boll (Něm.) 4:3 (10,-9,2,6,-5,-6,8), Dimitrij Ovtcharov (Něm.) – Hugo Calderano (Braz.) 4:2 (-7,9,6,11,-6,9), finále: Lin Yun-Ju – Dimitrij Ovtcharov 4:1 (9,5,-4,5,9).
Dvouhra žen, semifinále: Miu Hiranová – Kasumi Ishikawová (obě Jap.) 4:1 (6,-4,6,12,6), Chen Xingtong – Feng Yalan (obě Čína) 4:1 (4,3,13,-7,9), finále: Chen Xingtong – Miu Hiranová 4:3 (5,8,7,-11,-14,-11,8)