Detail aktuality

09|03 2019

FO/Muži A: Přípravné utkání: Javornice - Vamberk 0:2

UMT Černíkovice

Další z přípravných zápasu na jarní sezonu jsme sehráli v sobotu 9.3.2019 s mužstvem 1B třídy Javornicí. Před zápasem nás postihla silná marodka, a tak jsem k zapasu byl nucen povolat 3 hráče dorostu a 2 hráče B mužstva. Vzhledem k absenci 9 hráčů, jsem byl nucen upravit rozestaveni na 3 5 2 a čekal, jak se s touto novou alternativou hráči poperou. Hráči však již od začátku plnili vše, co měli, a tak jsme soupeře donutili pouze k nakopávaným míčům se kterými si naše obrana hravě poradila a co prošlo, s tím si poradila naše nova posila v bráně Jarda Klofanda. Hosty jsme v prvním poločase pustili do jediné vážné šance, kterou vsak neproměnili. Naopak ve 35 min výborně hrající dorostenec Tobiška presoval hostujícího brankáře a získal míč. Brankáři už nezbylo nic jiného než faulovat a z penalty, kterou proměnil David Hamerský jsme se dostali do vedeni 1:0. Ve druhem poločase se hrál vyrovnaný zápas a šance se střídaly na obou stranách. V 70 min po napadaní hostující obrany vybojoval míč Šrom a běžel sám na brankáře. Svoji šanci nevyužil, ale odražený balón se k naší radosti odrazil opět k němu a trefit prázdnou branku už pro Michala nebyl problém. 2:0. Po zbytek zápasu jsme taktickou hrou již soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě i když překvapivě zvítězili 2:0. Závěrem bych chtěl vyzvednout hráče dorostu, kteří odvedli super výkon a jejich bojovnost místy hraničila se sebeobětováním. I kluci z béčka zapadli do kolektivu a svou předvedenou hrou si řekli o místo v kádru pro jarní sezonu. Sestava: Klofanda, Malý, Ptáček, Hagara, Tobiška, Dostál, Hamerský D., Müller, Halamka D., Šrom, Kotyza O. střídal Šimeček P.