Detail aktuality

23|02 2019

FO/Muži A: Přípravné utkání: Letohrad dorost - Vamberk 1:4

23.2. UMT Letohrad

V sobotu 23.2. jsme sehráli další z přípravných zapasu na jarní sezonu s mužstvem Letohradu dorostu, který je na 1 místě krajského přeboru. V tomto zápase jsem nechal z důvodu lehčích zraněni, nemoci a pracovního vytíženi odpočívat 7 hráčů. Mužstvo jsem doplnil o 3 dorostence a 2 hráče B mužstva. Soupeř se představil jako velmi běhavé mužstvo, a i s balónem si velmi rozuměl. Našim hráčům celý poločas trvalo, než se přizpůsobili a začali běhat taky. Naše mužstvo si nebylo schopno díky vysokému presinku soupeře dát 3 přihrávky v řadě, a tak jsme hráli v hlubokém bloku a občas vyráželi k rychlým brejkům. Ve 35 min se však objevil v samostatném nájezdu na brankáře Ondra Kotyza. Se svojí šancí však naložil trestuhodně a trefil vybíhajícího gólmana do nohy. Naše obrana pracovala spolehlivě a ve 42 min jsme se dostali do vedeni, když po rohu zůstal u zadní týče úplně volný Kárník a z voleje do protipohybu nedal gólmanovy domácích šanci. Poločas jsme vyhráli i když jsme nebyli lepším mužstvem 1:0. Do druhého poločasu jsme udělali 3 změny a po důrazném domluveni hráčům, se obraz hry změnil a na hřišti už ve 2 pol. existovalo jen jedno mužstvo. Domácí odpadli fyzicky a naši hráči začali hrát konečně fotbal. Ve 48.min Müller uvolnil Kárníka, který z oči do oči nedal gólmanovy šanci 2:0. V 65.min domácí zahrávali trestný kop z cca 30 metrů a k překvapeni všech skončil balon v naší sítí 2:1. Naši hráči své šance nevyužili, a tak byl stav stále na vážkách. Z převahy našich hráčů se nakonec podařilo zvýšit vedeni a to v 85.min z nejkrásnější akce zapasu, kdy balón putoval na jeden dotek od Müllera, Šroma a Kotyzy až ke Kárníkovi, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku 3:1. V 90 min. se Šrom uvolnil ve vápně a zpětnou přihrávkou našel volného Kotyzu, který z hranice velkého vápna krásné trefil levý roh hostující branky a uzavřel tak skoré zapasu na 4 :1 pro Baník. Závěrem chci pochválit dorostence a kluky z béčka za předvedeny výkon. U hráčů A mužstva to beru jako samozřejmost. Příští týden odjíždíme na zimní soustředěni do Orlického Zahoří a přímo ze soustředění se přesouváme v neděli k dalšímu přípravnému zapasu do Dobrušky, kde se od 16 hod utkáme s vedoucím mužstvem B třídy Opočnem. Sestava: Cit, Hájek, Ptáček, Bakus (Bechný), Hagara (Držmišek), Tobiška (Šimeček), Kárník, Muller, Šponar, Šrom, Kotyza Ondrej.