Detail aktuality

26|08 2018

ST/ITTF WORLD TOUR 2018 OLOMOUC

Czech Open

Ve dnech 21. až 26.srpna 2018 se stala Olomouc centrem světového stolního tenisu. Uskutečnil se zde turnaj Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open na němž startovali hráči a hráčky absolutní světové špičky. Turnaj je jedním z dvanácti největších podniků okruhu World Tour.

Na tento turnaj uspořádal oddíl stolního tenisu Baník Vamberk metodický zájezd. A nutno podotknout, že to byl opravdu skvělý nápad. Členové oddílu se byli na turnaji podívat v pátek 24. srpna od dopoledne až do pozdních nočních hodin. Zaplněné tribuny viděly stolní tenis absolutní světové úrovně. Bohužel čeští reprezentanti neprošli kvalifikací, tudíž jak v hlavní soutěži mužů, tak v hlavní soutěži žen se z Čechů neobjevil nikdo. Ale vidět hrát Němce Dimitrije Ovtcharova, který je momentálně pátý na světovém žebříčku, nebo geniálního japonského 15 letého megatalenta Tomokazu Harimota, který turnaj vloni vyhrál, či vynikajícího Portugalce Marcose Freitase, anebo legendárního Vladimira Samsonova, to byl opravdu zážitek. Ale i další hráči jako např. mistři Evropy ve čtyřhře Němec Patrick Franziska s Dánem Jonathanem Grothem a ostatní muži a ženy předváděli úžasnou hru.

Turnaj se hrál v krásné, moderní aréně OMEGA sport centrum. Naši členové si pochvalovali nejen výborné zázemí této arény, ale i to, že měli bezprostřední kontakt prakticky se všemi hráči či hráčkami. Mohli se podívat do tréninkové haly na jejich rozehrávání a rozcvičování, ale dokonce se s nimi mohli osobně pozdravit a i vyfotografovat. Zájezd předčil očekávání a všichni naši členové odjížděli spokojení a nadšení.

Pro úplnost uvádíme, že letošní turnaj vyhrál Číňan Zheng Peifeng, který ve finále porazil Portugalce Freitase. V ženách zvítězila Japonka Kasumi Ishikawová po finálové výhře nad Wu Yang z Číny. Ve čtyřhře mužů titul obhájili Němec Franziska s Dánem Grothem. Stejnou soutěž žen ovládly Číňanky Liu Gaoyang a Zang Rui.