Detail aktuality

29|05 2018

ST/VETERÁNI V PRAZE

Čtvrtý letošní turnaj.

V sobotu 12.5.2018 proběhl v Praze další turnaj veteránů ve stolním tenisu. Hrálo se v nové sportovní hale v Praze 11 - Chodově. Pořadatel TTC Elizza postavil 32 stolů a připravil další zázemí. Na zahájení přišel pozdravit účastníky místostarosta městské části Chodov. Turnaje se zúčastnil rekordní počet 301 hráčů z pěti zemí. Kromě českých hráčů se turnaje zúčastnili hráči z Itálie, Německa, Švýcarska a samozřejmě ze Slovenska. Účastníky turnaje přišla pozdravit sportovní legenda jejich mladosti, a to jeden z nejlepších hráčů naší historie Ing. Jaroslav Staněk. Jeho účast na tomto střetnutí byla vzpruhou pro mnohé do dalšího období veteránského sportování.Z našeho oddílu se turnaje zúčastnil opět jen Honza Podolka. A i pro něho bylo potěšením a velkým svátkem, že si mohl s Jaroslavem Staňkem podat ruku a zavzpomínat na doby, kdy před 51 lety trénovali ve stejné herně. Co se týká výsledků našeho hráče, tak ten bez ztráty setu vyhrál svojí skupinu a postoupil do hlavní soutěže. Tam ale v prvním kole prohrál 3:1 s Pavlem Staňou z Karviné. Přesto si stále ve své kategorii drží solidní průběžné 11. místo. Příští turnaj se koná v Hostinném a potom již veterání odlétají do Las Vegas na mistrovství světa. Z veteránů našeho oddílu se tohoto mistrovství nikdo nezúčastní i když Honza Podolka nabídku dostal.