Úvodní stránka

Aktuality

Detail aktuality

27|01 2018

FO/Muži A: Třebešský fotbalový pohár II. Ročník

dne 27.1.2018 se část týmu A - mužstva zůčastnila halového turnaje v Třebši.

Turnaje se učástnila čtyři mužstva krajského přeboru (2x Třebeš, RMSK Cidlina, Choceň), Roudnice n. L. z 1. A třídy, Vamberk z 1. B třídy, Černíkovice z okresního přeboru a družstvo mladíků z Liberce. Hrálo se 1x14min.

První zápas proti RMSK Cidlina jsme zvládli celkem obstojně, i když byl soupeř kvalitnější v koncovce a zvítězil 2:0. Herně jsme však nezklamali a soupeře také potrápili.

Druhý zápas s Roudnicí n. L. jsme však prohráli na první pohled jednoznačně 7:0. Nutno však podotknout, že soupeři do naší branky spadlo snad vše do čeho kopl a myslím si, že výsledek nedpovídal způsobu hry.

To však již nemohu řici o třetím zápase s mužstvem "staříků" z Třebše. Ty nás jednoznačně "převálcovali" a rozebírali bez nadsázky. Vodili balón až do prázdné branky. Takže prohra 0:9 byla spravedlivá.

Na další zápasy jsme již změnili systém bránění, pohybu po hřišti a začali jsme také střílet branky. Proti mladíkům z Liberce se prosadil Hájek, Šrom a Luňáček, což znamenalo naší výhru 3:2. Dodržovali jsme stanovenou taktiku, získali tři body a pozvedli i trochu upadající sebevědomí do dalších zápasů.

Následovali Černíkovice, kterým jsme dokázali dát rovněž tři góly (2x Kotyza, 1x Luňáček). Jistým stylem jsme ovládli zápas 3:0, když jsme soupeře téměř k ničemu nepustili.

Ze dvou zápasů s mužstvy naší výkonostní kategorie (ostatní byli z vyšších krajských tříd) jsme získali šest bodů, což byl ostatně náš cíl, který jsme si dali před začátkem turnaje. Do dalších bojů byl úkol získat alespoň jeden bod a dát vždy alespoň jeden gól!

Další zápas byl s mužstvem "mladíků" z Třebše, kteří byli rovněž sehraní jako jejich starší spoluhráči. Ovšem v utkání jsme byli víc než rovnocení a zle jsme Třebši zatápěli. Což znamenalo tři góly v jejich síti (Luňáček, Richter, Olšavský). Soupeři se bohužel třikrát zdařila střelba z dálky, kterou utkání nakonec převrátili na svojí stranu a vyhráli 5:3.

Do zápasu s Chocní jsme měli velkou chuť a poznání, že když budeme týmově bránt a útočit z brejků, tak můžeme hrát s kýmkoliv. Remíza 3:3 (2x Richter, 1x Kotyza) byla super :), protože jsme zvládli náš cíl, získat jeden bod a dávat góly.

Turnaj byl velice vydařený a jsem rád, za konfrontaci s kvalitními tými krajského přeboru a 1. A třídy. Odhalili jsme naše některé slabiny a zároveň určili naše silné stránky. Na turnaji skvěle zachytal Karel Vašátko. V poli nás reprezentovali: Michal Šrom, Tomáš Hájek, Ondřej Kotyza, Robin Ptáček, Josef Luňáček, David Richter, Jan Bechný a Marcel Olšavsky.

Konečné pořadí: šesté místo, nemusí působit jako pozitivní výsledek, ale my jsme spokojeni, neboť se jednalo o první letošní turnaj.

Věřím, že se naše výkonost bude nadále stupňovat a budeme zlepšovat naši hru.

Marcel Olšavský
Trenér muži A